Accepted Participants


Lechner Jiri (Research Institute of Geodesy (Czech Republic))

Radej Karel (Research Institute of Geodesy (Czech Republic))

Alexeev Mihail («Geodezicheskie Pribori»)

Alexeenko Natalya (Lomonosov Moscow State University)

Aliev Tahir (Saint Petersburg State University)

Aliautdinov Ali (Lomonosov Moscow State University)

Andreeva Yekaterina (Admiral Makarov State University of Maritime and Inland Shipping)

Andreeva Tatyana (Saint Petersburg State University)

Antonov Andrey («UGT - Holding»)

Afanasyev Anatoly (Moscow state University of geodesy and cartography (MIIGAiK))

Badenko Vladimir (Saint Petersburg State University)

Barabanova Svetlana (Russian Geographical Society )

Barkov Roman («PTERO»)

Baryshkov Evgeny (National Research University of Information Technologies, Mechanics and Optics (ITMO))

Bauchenkov Sergey («Prostaya geodesia»)

Baholdin Alexey (National Research University of Information Technologies, Mechanics and Optics (ITMO))

Bezrukov Dmitry («LenStroyGeologiya»)

Belenko Victor (Moscow state University of geodesy and cartography (MIIGAiK))

Belousova Anna (Perm State University)

Berdashkevich Tatyana (Saint Petersburg State University of Architecture and Civil Engineering (SPSUACE))

Bogdanov Anatoly (St. Petersburg Association of Surveying & Mapping )

Bogdanov Nikolay (Petersburg State Transport University )

Sergey Myshliakov (Sovzond Company)

Brovkov Evgeny («Aerogeodesia»)

Bronnikov Valentin (Admiral Makarov State University of Maritime and Inland Shipping )

Buzik Gleb (National Mineral Resource University)

Bystritskaya Olga (Saint Petersburg State University of Architecture and Civil Engineering (SPSUACE))

Valkov Denis («Universalniye tehnologii i razrabotki»)

Vanin Andrey («18 SPKTB SNO»)

Vdovin Vladimir («Russian Space Systems»)

Voynarovsky Alexander («Photogrammetria» Ltd)

Voystrichenko Nadezhda (College of Economics and Management «Alexandrovsky Lyceum»)

Volgusheva Natalya (North-Eastern Federal University in Yakutsk)

Volkov Alexey (Saint Petersburg State University of Architecture and Civil Engineering (SPSUACE))

Volynetc Aleksandr (Saint Petersburg State University)

Voronkova Yulia (National Mineral Resource University)

Vuchko Rostoslav (St. Petersburg Association of Surveying & Mapping )

Galahov Vasily («GEOSTROYIZYSKANIYA» )

Garyaev Dmitry («NavGiS» )

Gleyzer Valery («Geodezicheskie Pribori»)

Gnedenko Angelina (Lomonosov Moscow State University)

Golovanov Viktor (National Mineral Resource University)

Gorodetsky Stanislav ()

Gorshkov Victor (The Central Astronomical Observatory of the Russian Academy of Sciences at Pulkovo)

Gribkova Irina (Kuban State Technological University)

Gruzinov Veniamin (Moscow state University of geodesy and cartography (MIIGAiK))

Gryadunov Dmitry («PTERO»)

Degteva Polina (Admiral Makarov State University of Maritime and Inland Shipping )

Demidova Polina (National Mineral Resource University)

Dotsenko Yana (National Mineral Resource University)

Dudinova Olga (Novosibirsk Technical College of Geodesy and Cartography)

Evstratova Larisa (State University of land use planning)

Yegorov Alexander («Aerogeodesia»)

Ermoshin Victor (Pacific Institute of Geography (Far Eastern Branch of the Russian Academy of Sciences))

Yershova Olesya («Trest GRII»)

Zhukov Grigory («Geodezicheskie Pribori»)

Zasyad-Volk Vladimir (Saint Petersburg State University)

Zolotova Tatyana (Saint Petersburg State University)

Ivanov Vladimir («Ivanov V.G.»)

Ivanov Dmitry (Saint Petersburg State University of Architecture and Civil Engineering (SPSUACE))

Ivanova Tatyana («StroyProgress»)

Ilyasov Askar (Lomonosov Moscow State University)

Isakov Dmitry (LLC «Geodetika»)

Ishalina Olga (Saint Petersburg State University)

Kazakov Eduard (Nansen International Environmental and Remote Sensing Center)

Kazantcev Alexander (National Mineral Resource University)

Kaliazin Sergey («Metrostroy»)

Karakin Vladimir (Pacific Institute of Geography (Far Eastern Branch of the Russian Academy of Sciences))

Kovaleva Olga (Moscow state University of geodesy and cartography (MIIGAiK))

Kovyazin Artem («Aerogeodesia»)

Kovyazin Vasily (National Mineral Resource University)

Konopka Frank (Engineering and Geodesic Bureau)

Kopylova Natalya (National Mineral Resource University)

Korotkov Vladislav (Saint Petersburg State University)

Kot Andrey (Saint Petersburg State University)

Kudryavtseva Natalya (Bauman Moscow State Technical University)

Kuzin Anton (National Mineral Resource University)

Kuznetsova Angelica (IBCON)

Kulygin Daniil («NavGiS» )

Lazebnik Olga (Saint Petersburg State University)

Levitskaya Irina («Levitskaya I.S.»)

Lipatov Dmitry (Saint Petersburg State University, The Federal Service For State Registration, Cadastre And Cartography in St. Petersburg)

Lipatova Maria («Geodezicheskie Pribori»)

Litvinova Maria (Saint Petersburg State University)

Lobanov Grigory (Bryansk State University )

Mazyukevich Andrey (Russian Research Institute of Physical and Technical and Radio Metering Measurements (VNIIFTRI))

Makarov Gennady (Admiral Makarov State University of Maritime and Inland Shipping )

Maksimova Maya (Moscow state University of geodesy and cartography (MIIGAiK))

Matveev Alexey («Aerogeodesia»)

Medvedev Andrey (Institute of Geography (Russian Academy of Sciences))

Mihailova Larisa (LLC «Center of Engineering Solutions»)

Montonen Yekaterina ()

Morozov Egor (Saint Petersburg State University)

Morozov Mihail (Admiral Makarov State University of Maritime and Inland Shipping )

Morozova Alexandra (Lomonosov Moscow State University)

Naumenko Alexander («Ekoscan»)

Nerucheva Tatyana (St. Petersburg Association of Surveying & Mapping)

Nikitchin Andrey (Petersburg State Transport University )

Nikolenko Svetlana («GEOSCAN»)

Pavlova Viktoria (Saint-Petersburg State Agrarian University)

Perepelkina Olga (Novosibirsk Technical College of Geodesy and Cartography)

Petrov Vladimir («Promgeodesia»)

Petrov Sergey (Saint Petersburg State University)

Petrova Irina (Institute of Geography (Russian Academy of Sciences))

Petrova Tatyana (The National Library of Russia)

Pimanov Ilya (St.Petersburg institute for informatics and automation of the Russian academy of sciences (SPIIRAS))

Plotnikova Alexandra (Center for Forest Ecology and Productivity of the Russian Academy of Sciences (CEPF RAS))

Pogorelov Vadim (Admiral Makarov State University of Maritime and Inland Shipping )

Pozdnyakova Natalia (Saint Petersburg State University)

Ponomarenko Maria (National Mineral Resource University)

Provorov Vasily (St. Petersburg Association of Surveying & Mapping )

Prohorova Elena (Lomonosov Moscow State University)

Raeva Anna («Ivanov V.G.»)

Rodionova Kseniia (National Research University of Information Technologies, Mechanics and Optics (ITMO))

Rozhdestvenskaya Nadezhda (Saint Petersburg state university of architecture and civil engineering)

Romanova Galina (National Research University of Information Technologies, Mechanics and Optics (ITMO))

Romanova Olga (Institute for the history of science and technology. S. I. Vavilov, RAS)

Rotanova Irina (Altai State University )

Rudakov Vsevolod (National Research University of Information Technologies, Mechanics and Optics (ITMO))

Ribkina Alina (Saint Petersburg State University)

Ryvkin Yuri («Ryvkin Yu.M.»)

Rykin Ivan (Saint Petersburg State University)

Riabov Yuri (Branch of Joint-Stock Company «Radio Engineering Corporation «VEGA» in St. Petersburg)

Sviridenko Svetlana (The National Library of Russia)

Semin Vladimir (Lomonosov Moscow State University)

Senkovskaya Karina (National Mineral Resource University)

Sidorina Inessa (Saint Petersburg State University)

Sizeneva Aleksandra (Saint Petersburg State University)

Sizov Victor («Levitskaya I.S.»)

Sokolov Yuri (St. Petersburg Association of Surveying & Mapping )

Soloviev Alexey (Military space academy of A.F. Mozhaysky)

Starkova Inna (Saint Petersburg state university of architecture and civil engineering)

Starodubtseva Galina (St. Petersburg Association of Surveying & Mapping)

Sulimov Alexey («NPP Lenark»)

Sysoev Fedor («GeoNed»)

Tenchikov Alexander (Saint Petersburg State University)

Titova Anastasia (Admiral Makarov State University of Maritime and Inland Shipping )

Tihonov Sergey («Photogrammetria» Ltd)

Trofimov Dmitry (Saint Petersburg State University)

Tulaev Igor («First Geotechnical Company»)

Uvarova Ekaterina (Saint-Petersburg State Agrarian University)

Usachev Vadim (Bauman Moscow State Technical University)

Uchaev Denis (Moscow state University of geodesy and cartography (MIIGAiK))

Uchaev Dmitry (Moscow state University of geodesy and cartography (MIIGAiK))

Ushakova Ludmila (Lomonosov Moscow State University)

Fedotov Alexander (Peter the Great St. Petersburg Polytechnic University (POLYTECH))

Filippov Vasily (D.I.Mendeleyev Insitute for Metrology)

Firsov Yuri (Admiral Makarov State University of Maritime and Inland Shipping )

Florinsky Igor (Keldysh Institute of Applied Mathematics)

Fomkina Zoya (D.I.Mendeleyev Insitute for Metrology)

Khanzadyan Maxim (Russian Research Institute of Physical and Technical and Radio Metering )

Hegay Dmitry (Университет National Research University of Information Technologies, Mechanics and Optics (ITMO))

Hlynova Anna («MORION»)

Khrusch Roman (Military space academy of A.F. Mozhaysky)

Khruschev Alexander («Photogrammetria» Ltd)

Shabalina Elena (Saint Petersburg State University)

Shajkunova Regina (Mordovia State University)

Shevchenko Grettel (Kuban State Technological University)

Shepeleva Antonina (Saint Petersburg State University)

Shirshova Vera (Saint Petersburg State University)

Shishkina Vitaliya («Industrial Geodesy» LTD)

Shishov Dmitry (Saint-Petersburg State Agrarian University)

Shnyr Mihail («Electronical region» (Vologda Oblast))

Shpylieva Elena (Saint Petersburg State University)

Shcherbakov Vladimir (Saint Petersburg State University)

Enes Ella («Photogrammetria» Ltd)

Epova Ekaterina (Saint Petersburg State University)


Folow the news on Twitter:

Organizers

Support

Informational partners



© 2017. Geoca-Conference |